logoSPbaner

Wigilia 2017

IMG 0463 „Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty”

Cyprian Kamil Norwid

22 grudnia – zgodnie z tradycją szkoły – cała społeczność liceum zgromadziła się przy wigilijnym stole, by uczcić narodzenie Syna Bożego.

IMG 0458

Podczas oficjalnej części spotkania Siostra Dyrektor Danuta Domszy i Siostra Wicedyrektor Joanna Bryła złożyły zebranym bożonarodzeniowe życzenia, a także wyróżniły dyplomem uczniów, którzy uzyskali stypendia naukowe za najwyższe wyniki w nauce i godne reprezentowanie szkoły.

IMG 0428

Bardzo ważną częścią uroczystości było odczytanie Ewangelii wg św. Łukasza oraz wspólne odmówienie modlitwy.

IMG 0430

Uroczystość uświetnił występ Agnieszki Bąk z zespołem. Licealiści zostali laureatami w tegorocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

IMG 0435

Miłą niespodzianką był występ czwartoklasistów pod opieką wychowawcy, p. Sławomira Błachuta.

IMG 0437

W dalszej części spotkania – zgodnie z tradycją - zebrani podzielili się opłatkiem na znak miłości i pojednania. Oby cały rok był równie ciepły, życzliwy i wzruszający.

IMG 0449

Podczas części artystycznej odbył się konkurs kolęd, w którym udział wzięły wszystkie klasy liceum. Wykonanie oceniało szacowne jury w składzie: p. Sylwia Bieniek – Zacher, p. Katarzyna Gucwa i p. Robert Kowalik. Pierwsze miejsce przypadło klasie I A, drugie klasie II B, zaś trzecie miejsce ex aequo zdobyły III A i III B.

IMG 0457

Nie sposób pominąć występu nauczycieli, którzy tym razem wykonali kolędę „Kiej łowiecek”.

IMG 0470

Kulminacyjną częścią wigilii było przybycie św. Mikołaja. Obfite prezenty pozwalają przypuszczać, że w tym roku wszyscy byliśmy bardzo grzeczni.

IMG 0490

W imieniu całej społeczności liceum gorące podziękowania kierujemy pod adresem organizatorów, którymi byli: Anna Kupczak, Tymek Pieła, Elżbieta Dąbrowska, Filip Pasierbek, Zuzanna Strugała, Zofia Stefanik, Karolina Pijanowska, Weronika Bartyzel, Antonina Palarczyk, Maria Szatan, Weronika Merta, Sara Kuc, Karolina Protzner, Dominika Szpaczek i Maciej Jakubiec.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie wspólnego spotkania opłatkowego. Z całego serca Bóg zapłać.

Wigilia

Godziny pracy: