logoSPbaner

Obchody Święta Szkoły

 MG 0324 Święto Szkoły to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. W tym roku obchodziliśmy 15 rocznicę utworzenia liceum. Warto przypomnieć, że 21 listopada 2000 r. reaktywowano gimnazjum, zaś dwa lata później liceum ogólnokształcące. Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu naszej Patronki wspólnie stworzyliśmy szkołę, w której panuje niepowtarzalna, niemal rodzinna atmosfera. Przez lata pracowaliśmy na sukcesy, którymi dziś możemy się pochwalić.

Wtorkowe obchody zainaugurowała uroczysta Msza Święta, podczas której odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum. Po Eucharystii uczniowie z wychowawcami udali się do klas, a tam czekał na nich urodzinowy tort. Do dziś niektórzy wspominają jego wyjątkowy smak.

Po poczęstunku przyszła pora na część artystyczną. Tego dnia historia odwróciła swój bieg i oczom zebranym ukazał się gaj Akademosa. Filozofowie , w których wcielili się Michał Szczecina, Piotr Stejskal, Mateusz Sojka, Daniel Szczepańczyk, Michał Balcy i Michał Trzopek, rozprawiali o praprzyczynie wszystkich bytów. Dysputę z zaciekawieniem obserwował Maciek Jakubiec, który z nieznanych powodów nie mógł tego dnia trafić do szkoły. Zdumienie bohatera sięgnęło zenitu, gdy na scenie pojawił się sam Norwid. Tak, ten Norwid. Bujna fryzura i charakterystyczna broda sprawiły, że nie wszyscy w pierwszym momencie rozpoznali Dawida Tabaka. Trzeba przyznać, że w tej roli wypadł znakomicie. Podobnie jak Julia Stańco i Ania Trzop, które odegrały rolę dręczących myśli głównego bohatera. Dylematy Maćka, dotyczące trudnego wyboru pomiędzy racjami serca i rozumu, próbowały rozwiązać Ania Kupczak, Hania Karwowska i Malwina Szarek. Zdaje się, że pogadanka z tegorocznym maturzystą na temat autorytetów przyniosła owoce, bowiem Maciek podjął decyzję. Tu trzeba nadmienić, że nasz bohater przypomina wielu młodych ludzi, którzy stoją u progu dorosłego życia, a ich wybory nie należą do najłatwiejszych. Oby mieli tyle mądrości, wrażliwości i rozmaitych talentów, co nasz pierwszoplanowy aktor. I tak fajnych kolegów jak Mateusz Jakubiec.

Grzechem byłoby nie wspomnieć o pięknej oprawie muzycznej przedstawienia. Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu Wiktorii Gruszeckiej, Dawida Tabaka i Janka Kamińskiego. Artystom akompaniowały Dominika Szpaczek (flecistka) i Patrycja Nowak (pianistka).

No cóż, trzeba przyznać, że nasi licealiści są wyjątkowo zdolni. Z naciskiem na wyjątkowo.

Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły

Godziny pracy: