logoSPbaner

99 rocznica odzyskania niepodległości

IMG 10009 „A jeśli komu droga otwarta do nieba, 
Tym, co służą ojczyźnie.”

W sobotę, 11 listopada, przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji licealiści z klasy I B przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali spektakl upamiętniający niezłomność, dumę i odwagę polskich legionistów.

 

To piękne i pełne zadumy widowisko stanowiło cenną lekcję patriotyzmu i historii. Wzruszające pieśni w wykonaniu Dominiki Szpaczek, Wiktorii Gruszeckiej, Magdy Szczypki, Dominiki Janik, Filipa Sulimy, Dawida Tabaka, Wincentego Lacha oraz Maćka Jakubca i Janka Kamińskiego przypomniały nam losy Ojczyzny w przeddzień odzyskania upragnionej wolności. Na uznanie zasługuje również piękna scena rozstania legionisty z ukochaną, którą brawurowo odegrali Staszek Rajwa i Dominika Szpaczek. Nie sposób pominąć kreacji zatroskanych mieszczanek, Zosi Szarek i Pauliny Kłody oraz brata legionisty, Michała Zuziaka. Warto dodać, że scenariusz napisały Dominika Szpaczek i Magda Szczypka, zaś autorką oryginalnej scenografii była Antonina Palarczyk.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Anny Kozieł, dzięki której mogliśmy wspólnie celebrować nasze największe narodowe święto, a jednocześnie podziwiać wokalne i aktorskie zdolności licealistów.

11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada
11 listopada

Godziny pracy: