logoSPbaner

„Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei, Maryjo!”

 DSC0579 W poszukiwaniu drogi i nadziei, my, uczniowie klas drugich liceum zawędrowaliśmy aż do Częstochowy na XVII Forum Szkół Katolickich. To właśnie u Matki, na Jasnej Górze zastanawialiśmy się jak odpowiedzieć na pytania o przyszłość i powołanie. W refleksjach z pomocą przyszedł nam ksiądz Wojciech Węgrzyniak, głoszący do nas konferencję pt.: „Jak wybrać moją drogę życiową?”. Mieliśmy również okazję usłyszeć świadectwo o śp. Helence Kmieć, która w ostatnim czasie zginęła za wiarę.

Myślę, że wystąpienie siostry zmarłej uświadomiło nam iż każdy z nas ma za zadanie dążyć do świętości, i że jest to nasze główne i podstawowe powołanie. Tym podniosłym rozważaniom towarzyszyła adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Ale oczywiście nie cały czas było tak patetycznie... Całe spotkanie prowadził ks. Jakub Bartczak, jak się później okazało – rapujący ksiądz, który swoimi utworami porwał wszystkich młodych.  Forum zakończyło się aktem zawierzenia młodzieży Matce Bożej i oczywiście obiadem!

Za ten piękny czas chcielibyśmy podziękować panu Sewerynowi, kierownikowi naszej wycieczki, pani Wąsek i siostrze Bryle za opiekę oraz wspólnie spędzony czas!

Tak więc w drogę!

Z nadzieją!

 

Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum
Forum

Godziny pracy: