Osiągnięcia uczniów gimnazjum - 2015/2016

• Z radością informujemy, że Filip Rydzik, uczeń klasy 1c zdobył wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej organizowanym przez Gimnazjum nr 11. Gratulujemy!!!
  • W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej, odbył się Konkurs z wiedzy o UE dla gimnazjalistów „Europejska dwudziestka”. W konkursie wzięły udział: Joanna Zuber i Dominika Szpaczek pod kierunkiem mgr Beaty Bakalarskiej. Konkurs miał na celu upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej integracji europejskiej. Dzięki atrakcyjnej formie prowadzenia konkursu wszyscy uczniowie dobrze się bawili rywalizując ze sobą. W konkursie zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca z nagrodami głównymi, a w śród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Dominika Szpaczek, która w finale zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
  • W 2016 roku odbył się pierwszy w historii szkoły Konkurs Piosenki Patriotycznej. Został zorganizowany przez Samorząd Szkolny, a w jury zasiedli: p.Katarzyna Łoboz, p.Tomasz Wiatrowski, Sara Kuc i Klara Mendrek. Uczestnicy wykonali różne utwory, także w swojej aranżacji. Pojawiły się między innymi: "Rota" w wykonaniu męskim i żeńskim, piosenka z filmu "Miasto 44" pt.: "Miasto", dwie aranżacje piosenki pt.:"Mury" Jacka Kaczmarskiego, "Dziewczyna z granatem w ręce" z "Czasu honoru", "Boże coś Polskę" czy "63 dni chwały". Wyniki są następujące: I miejsce zajęły: Zofia Korzonkiewicz, Dominika Szpaczek, Joanna Zuber, Joanna Staszewska, Anna Sala, Anna Trzop i Ewa Popławska z piosenką " Miasto", II mijesce otrzymują Paulina Rusinek, Aleksandra Kanik, Daniela Korzeniowska i Maria Sikora ze swoją aranżacją "Murów", III miejsce zajęły Wiktoria Czup i Justyna Gierczyk z piosenką " Dziewczyna z granatem w ręce".
  • Na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR w Bielsku-Białej odbyły się drużynowe zawody lekkoatletyczne połączone z indywidualnymi mistrzostwami Bielska- Białej szkół gimnazjalnych.W zawodach uczestniczyło 342 dziewcząt i chłopców z 16 szkół gimnazjalnych. Wśród naszych reprezentantów na uwagę zasługuje zajęcie II miejsca przez Huberta Czader w biegu na 300m oraz Agnieszki Lubowskiejktóra w biegu na 600m zajęła III miejsce. Tuż za podium znalazły się Gosia Wąś w biegu na 100m IV miejsce, a Zuzanna Jasik w skoku w dal V miejsce. Gratulujemy wszystkim udziału i życzymy kolejnych sukcesów.
  • Finał Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbył się 12 kwietnia w bielskiej kurii. Do najtrudniejszego etapu zmagań doszło 20 uczniów naszego gimnazjum, 16 z nich zostało laureatami, w tym 5 z klasy pierwszej. Gratulujemy!!! Oto oni: Julia Stańco – III miejsce, Maria Fabia, Gabriela Zemanek, Justyna Gierczyk, Laura Jabłońska, Aleksandra Jarosz, Karina Łyszczek, Aldona Umel, Julia Szczurek, Joanna Gawor, Mateusz Michalik,  Wioletta Sajdak, Magdalena Damek, Anna Trzop, Marcela Wilk, Bartosz Żurek.
  • Uczennice naszej szkoły: Antonina Romanowska, Zofia  Korzonkiewicz, Joanna Zuber, Gabriela Langanc, Joanna Staszewska, Anna Sala, Dominika Szpaczek, Ewa Popławska, Anna Trzop  oraz Julia Pustelnik reprezentowały nas w finałowym etapie XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej im Małgorzaty Papiórek. W Przeglądzie brało udział ogółem prawie 2,5 tys. uczestników podzielonych na kategorie. Dziewczęta same wybrały repertuar oraz opracowały akompaniament muzyczny dla skrzypiec i gitary. Po świetnym występie w Finale zostały uhonorowane II miejscem w swojej kategorii. Dodatkową nobilitacją był występ na gali wręczenia nagród, która odbyła się w sobotę 23 kwietnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Cieszymy się osiągnięciami dziewcząt naszego Gimnazjum. Barbara Buras (3a), Natalia Kowalik (3a),Karolina Korczyk (3c), Daria Wawrzyniak (3c) i Agnieszka Kantyka (3c) zasługują na nasze uznanie. Barbara Buras zajęła III miejsce w konkursie języka angielskiego organizowanego przez IV LO w Bielsku-Białej, w którym wykazała się nie tylko wiedzą z zakresu gramatyki i słownictwa, ale także umiejętnością prowadzenia konwersacji. Natalia Kowalik (3a), Karolina Korczyk (3c) i Daria Wawrzyniak (3c) zdobyły III miejsce w konkursie języka angielskiego "Born in the USA", organizowanego przez Zespół Szkół im. J. Tuwima w Bielsku-Białej. Konkurs ten poprowadziła Pani Konsul Stanów Zjednoczonych do Spraw Oświaty w Krakowie. Dziewczęta odpowiadały na pytania związane z kulturą, historią i geografią Stanów Zjednoczonych. Agnieszka Kantyka(3c) została laureatką konkursu "Gwiezdne wojny - the day after" organizowanego przez jedną ze szkół językowych w Bielsku-Białej. W tym konkursie doceniono umiejętności pisarskie naszej uczennicy. Gratulujemy i cieszymy się sukcesami naszych gimnazjalistek.
  • W III LO im. Stefana Żeromskiego miało miejsce oficjalne zakończenie i przyznanie nagród w konkursie języka angielskiego. Z przyjemnością pragnę poinformować, iż laureatami tego konkursu zostali Barbara Buras z kl. 3a, Natalia Kowalik z kl. 3a; finalistami zostali Piotr Mikołajczyk z kl.3a i Agnieszka Kania z kl. 2b, a wyróżnienie otrzymała Marta Waluś z kl. 3b.
  • Uczniowie naszego Gimnazjum: Marta Waluś (kl. 3b), Barbara Buras (kl. 3a), Natalia Kowalik (kl. 3a) iPiotr Mikołajczyk (kl. 3a) zakwalifikowali się do finału konkursu języka angielskiego, organizowanego przez IV LO w Bielsku-Białej. Finał już 11 marca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • Gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału XIX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego Jonasz i życzymy wielu łask Bożych na dalsze przygotowania: Gabriela Zemanek, Marcela Wilk, Aldona Umel, Magdalena Damek, Joanna Gawor, Aleksandra Jarosz, Kinga Luci, Wioletta Sajdak, Maria Fabia, Weronika Sobół, Julia Szczurek, Laura Jabłońska, Karina Łyszczek, Julia Stańco, Joachim Adamiec, Mateusz Michalik, Bartosz Żurek, Wiktoria Komędera, Justyna Gierczyk, Anna Trzop.
  • W Galerii Sfera odbył się II Szkolny Turniej Bowling. W turnieju wzięli udział uczniowie Gimnazjum oraz Liceum, w sumie 28 osób. W klasyfikacji drużynowej I MIEJSCE zajęli uczniowie LO: Aleksandra Kanik, Aleksandra Bugla, Dorota Handzlik, Filip Laszczak, Jan Kamiński ze średnią 162,6 pkt. Na II MIEJSCU znaleźli się udzniowie gimnazjum, w składzie: Gabriel Bartelmus, Mikołaj Michalik, Marcel Gruszecki ze średnią 140,3 pkt. III MIEJSCE należało do uczniów liceum: Magdalena Jamka, Paulina Wawrzeczko, Anna Zyzańska, Jakub Kotuła, Maciej Jakubiec ze średnią 133,6 pkt. Klasyfikacja indywidualna LO przedstawia się następująco: I MIEJSCE - Jakub Kotuła (207 pkt.), II MIEJSCE - Aleksandra Bugla (178 pkt.), III MIEJSCE - Aleksandra Kanik (173 pkt.) Klasyfikacja indywidualna Gimnazjum: I MIEJSCE - Mikołaj Michalik (153 pkt.), II MIEJSCE - Dawid Kąkol (141 pkt.), III MIEJSCE - Gabriel Bartelmus (135 pkt.).
  • Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż do finału konkursu języka angielskiego III LO im. S.Żeromskiego zakwalifikowały się następujące osoby z naszego wspaniałego Gimnazjum: Barbara Buras, Agnieszka Kania, Natalia Kowalik, Piotr Mikołajczyk, Marta Waluś. Wielkie gratulacje! Trzymamy za Was kciuki!
  • "Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów ma przyjemność poinformować, że nastepujący uczniowie zostali zakwalifikowani do zawodów drugiego stopnia XI OMG (2015/2016):  ZOFIA  GALA  i   MARCIN  SZUBERT   z  kl. 3".
  • Decyzją Dyrektora Gimnazjum ZCBM im. F. Lechner i  Komisji Stypendialnej, za wyniki w nauce po I semestrze r.szk. 2015/2016 stypendia otrzymały następujące soby:  Julia Szary (1a), Kacper Polakowski (1c), Katarzyna Agopsowicz (3b), Barbara Buras (3a), Agnieszka Kantyka (3c), Aldona Umel (3c), Maria Kuźma (3a), Zofia Gala (3a), Anna Kupczak (2b), Klara Mendrek (3b), Maria Fabia (3c), Wioletta Sajdak (1a), Filip Rydzik (1c), Wiktoria Salewska (1b), Aleksandra Nowak (3a), Piotr Mikołajczyk (3a), Mateusz Michalik (3a), Magdalena Damek (2b), Kamil Zembaczyński (3b), Martyna Kiszczak (3c). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • W Turnieju Szachowy na szczeblu miejskim Justyna Wawrzeczko i Karolina Janicka wywalczyły I miejsce, i tym samy będą uczestniczyć w rozgrywkach na szczeblu rejonowym. Natomiast Joachim Adamiec i Antoni Kwoczyński zajęli III miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.
  • Gratulujemy uczniom, którzy w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych zdobyli nagrody. Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Danel z klasy 2a, drugie miejsce Dominik Iskierka z klasy 3c, trzecie miejsce Natalia Kowalik z klasy 3a. Życzymy dalszych sukcesów.
  • W grudniu odbyły się zawody tenisa stołowego szkół gimnazjalnych rozgrywane w ramach Miejskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Kinga Furtak zajęła II miejsce, natomiast Mikołaj Węglarz IV miejsce. Gratulujemy również Justynie Wawrzeczko, Juli Głuch, Joachimowi Adamiec oraz Maciejowi Mościckiemu za udziału w zawodach i zdobyte doświadczenie.