logo lo

Świadectwa naszych uczniów o szkole

1 września 2008 roku po raz pierwszy przekroczyłam próg szkoły. Dzisiaj jestem już po półtora roku nauki i mój zachwyt jeszcze nie opadł. Ciągle panuje tu rodzinna atmosfera, nauczyciele są mili i chętnie służą pomocą. Ponadto organizują różne wyjścia, np. do teatru czy kina. Gdybym miała wybrać jeszcze raz gimnazjum, to na pewno wybrałabym naszą szkołę, ponieważ nie dość, że panuje tu wysoki poziom nauczania, to jeszcze jest tu przyjazna atmosfera i mogę rozwijać i umacniać swoją wiarę.

/A. Martyniak, kl. II gimnazjum/

Cieszę się, że wybrałam tę szkołę. Są tu /w większości/ wspaniali nauczyciele, którzy nie dość, że przekazują nam wiedzę z poszczególnych przedmiotów, to uczą nas życia… Nasza szkoła nie tylko uczy, ale także zapewnia nam rozrywkę w postaci dyskotek /to okazja do rozpoznania w kimś swojej prawdziwej miłości/. Panuje tu wspaniała atmosfera, dużo śmiechu, ale także wzrasta tu nasze życie duchowe. Szkoła ta pozwala jakby wejść na kolejny stopień w drabinie do Nieba… Ogromnie żałuję, że już za niespełna 1,5 roku i skończę tę szkołę… ale wiadomo, nigdzie już nie spotkam tak wspaniałych ludzi, nauczycieli… bo nic nie zdarza się dwa razy tak samo, a szkoda. Najbardziej utkwiły mi w pamięci: obóz letni w Augustowie, koncert świąteczny, wyjścia do teatru, rekolekcje wielkopostne. Jedno jest pewne ta szkoła jest jedyna w swoim rodzaju!

/Karolina Pomietło, klasa II/

Myślę, że szkoła do której uczęszczam dba o mój rozwój intelektualny i nauczyciele potrafią zachęcić mnie do nauki swojego przedmiotu. Poziom nauczania jest bardzo wysoki. Dodatkowe koła przedmiotowe pozwalają rozwijać moje zainteresowania. Nasza szkoła zapewnia także bezpieczeństwo i dba o rozwój duchowy. Cenię tę szkołę ze względu na sposób nauczania i rodzinną atmosferę panującą wśród uczniów i nauczycieli.

/Joanna Fabia, kl. II gimnazjum/

Uważam, że szkoła spełniła moje oczekiwania. Nauczyciele posiadają dużą wiedzę i potrafią ją przekazywać w ciekawy sposób. Organizuje się tu wiele zajęć pozalekcyjnych, więc każdy może rozwijać swoje umiejętności. W tej szkole są także mili nauczyciele i pracownicy.

/Maciej Zontek, kl. II gimnazjum/

Przede wszystkim ta szkoła zaskoczyła mnie. Wcześniej wiedziałam, że jest tu wysoki poziom, nauka w duchu chrześcijańskim, świetni ludzie, nauczyciele. Kiedy tu przyszłam, przekonałam się o tym, ale i odkryłam kolejne wspaniałe cechy szkoły. Uważam, że lepiej trafić nie mogłam. Pogłębiam tu swoją wiedzę, również wiarę. Panuje tu miła atmosfera. Cieszę się, że szkoła organizuje różne konkursy, festyny, wyjścia. Daje możliwości! Jest bardzo zadbana, każdy pracownik troszczy się o jej dobro. Myślę, że każdy kto tu uczęszcza- skorzysta na tym, o ile ma w życiu ważne cele, ambicje. Uczeń wynosi ze szkoły wiele wartości. Niestety, niewłaściwe przekonania o tej szkole powodują, że nie wszyscy chcą tu się dostać, tracąc na tym.

/M. Mika, kl. II gimnazjum/

Szkoła, do której uczęszczam satysfakcjonuje mnie. Większość nauczycieli jest zaangażowana w naszą naukę „poza obowiązkami przeciętnego nauczyciela”, ma ogromną wiedzę i pragnie ją dalej przekazywać. Słabszą stroną szkoły jest rozwój fizyczny. Posiadamy siłownię, małą salkę i salę „dużą”, która pod względem wielkości jest zdecydowanie poniżej przeciętnej. Jednak pragnę dodać, że szkoła mimo trudności z miejscem na w-f, stara się to zrekompensować zawodami, wyjściami na basen, łyżwy itd.

/Michał Reszuta, kl. II, gimnazjum/

Uczęszczam do szkoły już pół roku, czuję się teraz jej częścią. Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że chodzę do katolickiej szkoły. Z każdym dniem moja wiara i przyjaźń z Bogiem rośnie. Każdy tydzień rozpoczynamy Mszą św. Lekcje są ciekawe i obrazowe. Po lekcjach odbywają się koła zainteresowań. Podoba mi się, że raz w tygodniu odbywają się apele, podczas których wszyscy są informowani o minionych i aktualnych wydarzeniach, a także o tych, które mają nastąpić. Wspólnie nie tylko się uczymy! Organizujemy dyskoteki, przedstawienia, świętujemy różne wyjątkowe dni, jeździmy na wycieczki. W mojej szkole nie istnieje problem palenia papierosów, przemocy fizycznej czy uzależnienia od narkotyków. Decydując się na tę szkołę zbierałam różne opinie. Moi koledzy mieli różne zdania. Wiele rzeczy, które opowiadali o szkole katolickiej okazały się zupełnie nieprawdziwe. A to, co wyśmiewali jest jej najlepszym atutem. Dobrze czuję się w mojej klasie, wśród przyjaciół. Za nic w świecie nie zmieniłabym szkoły. Każdy dzień jest wartościowy i zbliża mnie do Boga. To właśnie Jemu dziękuję…

/Julia Heczko, kl.I gimnazjum/