logo lo

• Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność od 1.09. 2001 r..
    • Uczniowie gimnazjum uczą się na drugim, trzecim i czwartym piętrze .
    • Klasy w gimnazjum liczą do 30 uczniów, po trzy oddziały klas pierwszych, drugich i trzecich.
    • Dwa języki: język angielski i język niemiecki lub włoski
    • Zajęcia odbywają się w małych grupach zróżnicowanych pod względem znajomości wybranego języka,
    • Msza św. szkolna odbywa się raz w tygodniu : w poniedziałek – dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum, we wtorek – dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
    • Raz w tygodniu: w środę - dla uczniów gimnazjum odbywa się apel szkolny.
    • Konsultacje dla wszystkich.
    • Koła zainteresowań i koła przedmiotowe.
    • Od początku swojej działalności uczniowie noszą jednolity strój (granatowe bluzy, spodnie, spódnice).
    • Wychowanie w oparciu o zasady etyki chrześcijańskiej
    • Szkoła organizuje wyjazdy zagraniczne do Włoch, Anglii i Austrii.
    • W ciągu roku odbywają się liczne wycieczki naukowe, krajoznawczo-turystyczne, Wiosenne, Rodzinne Święta Szkoły, międzyszkolny rajd górski połączony z konkursem historycznym, obóz letni w Augustowie.
    • W ramach edukacji kulturalnej młodzież uczestniczy w seansach filmowych i spektaklach teatralnych. Co roku organizowane są wyjazdy do teatrów w Krakowie i w Katowicach.
    • W szkole odbywają się różnorodne konkursy i olimpiady.
    • Zebrania i konsultacje dla rodziców,
    • Szkoła współpracuje z Radą Rodziców, z organem prowadzącym – Prowincją Polską ZCBM, Radą Szkół Katolickich w Polsce, Urzędem Miejskim, Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej, Delegaturą Śląskiego Kuratorium Oświaty,
    • W szkole panuje rodzinna atmosfera.
    • Praca przebiega w klimacie zrozumienia, szacunku przy równoczesnym stawianiu wymagań.
    • Celem nadrzędnym szkoły jest ukształtowanie prawego i mądrego człowieka w oparciu o zasady etyki chrześcijańskiej.

Nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

• sale lekcyjne wyposażone w nowe meble szkolne, mapy, plansze, kalkulatory graficzne, sprzęt DVD, telewizory LCD, tablice interaktywne
    • pracownię informatyczną wyposażoną w komputery Macintosh
    • pracownię informatyczną wyposażoną w komputery PCI
    • salę multimedialną przeznaczoną do indywidualnego korzystania
    • pracownię chemiczną
    • bibliotekę szkolną